دمنوش زعفران

دمنوش زعفران

دمنوش زعفران

خواص دمنوش زعفران برای چشم

دانشمندان از خواص زعفران و دمنوش زعفران برای چشم می گویند. محققان کشف کرده‌اند که زعفران و دمنوش زعفران در بهبود و تقویت بینایی بسیار موثر است. زعفران و دمنوش زعفران از سرعت پیشرفت بیماری‌های چشم همچون «دژنراسیون ماکولان که باعث نابینایی می‌شود جلوگیری می‌کند.

زعفران ماده‌ای است که حاوی موادی با خاصیت آنتی‌اکسیدانی قوی و محافظ اعصاب است. در واقع خواص درمانی زعفران و دمنوش زعفران به علت کارتنوئیدهایی است که در آن وجود دارد. یک مطالعه بالینی اخیراً نشان داده است که مصرف ۲۰ میلی‌گرم مکمل‌های خوراکی زعفران به طور روزانه به مدت ۳ ماه در بیمارانی که در مراحل ابتدایی بیماری دژنراسیون ماکولای مربوط به سن هستند موجب بهبود عملکرد شبکیه چشم آن‌ها می‌شود. این می‌تواند نوید آن باشد که زعفران و دمنوش زعفران ماده‌ای طبیعی است که می‌تواند مشکلات بینایی را متوقف کند یا حداقل کاهش بینایی را به تاخیر بیندازد.

نشان داده شده است که زعفران و دمنوش زعفران بر ژن‌هایی تاثیر می‌گذارد که محتوای غشای سلولی را تنظیم می‌کنند و از این طریق باعث می‌شود سلول‌های مرتبط با بینایی مقاوم‌تر و بهتر شوند. به طور کلی برای بهبود سلامت چشم، هر فرد نیاز دارد تا ۲۰ میلی‌گرم از باکیفیت‌ترین نوع زعفران و یا دمنوش زعفران را به طور روزانه مصرف کند. مصرف آن می‌تواند به صورت چاشنی یا ادویه به غذا یا چای اضافه شود.

دمنوش زعفران و افزایش تراکم استخوانی و پیشگیری از پوکی استخوان

از خواص زعفران و دمنوش زعفران برای استخوان چه می دانید؟ بعضی از مواد معدنی و ترکیبات ارگانیک موجود در زعفران و دمنوش زعفران، موجب جذب بیشتر و بهتر مواد مغذی به‌ویژه کلسیم می‌شود. با افزایش میزان کلسیمی که بدن ما می‌تواند از طریق غذا جذب نماید، شانس بهتری در تقویت تراکم موادمعدنی استخوان‌مان و درنتیجه پیشگیری از بیماری‌هایی چون پوکی استخوان و سایر بیماری‌های مربوط به بالا رفتن سن خواهیم داشت.

دمنوش زعفران و عملکرد بهتر سیستم عصبی

ویتامین‌های گروه B، معمولا یکی از چیزهایی است که در سلامت انسان مورد غفلت قرار می‌گیرد، اما نقشی اساسی در عملکرد اعصاب در تمام بدن دارد. حجم بالای ویتامین B6 یافته شده در چاشنی زعفران و دمنوش زعفران، می‌تواند به عملکرد بهتر سیستم عصبی کمک کرده و از بعضی از اختلالات کشنده و خطرناکی که از عملکر ضعیف سیستم عصبی ناشی می‌شود، جلوگیری کرد.

دمنوش زعفران و تسکین درد دندان

در مواردی که مجبور می شوید دندان را بکشید و درد رهایتان نمی کند، کافیست که لثه و ریشه دندانی که کشیده شده است را با ترکیب پودر زعفران و عسل ماساژ دهید، یعنی اینکه مقداری زعفران را با مقدار کمی عسل مخلوط کرده و به روی لثه بمالید و به آرامی ماساژ دهید. زعفران قدرت مسکنی بالایی دارد و برای تسکین درد دندان بخصوص در کودکان بسیار موثر است. البته افراد بزرگسال نیز می توانند از این درمان طبیعی استفاده کنند.

دمنوش زعفران و مقابله با سرطان

زعفران با دارا بودن بیش از صد ترکیب متفاوت، خواص آنتی اکسیدانی فراوانی از خود نشان داده است. ترکیبات آنتی اکسیدانی متفاوتی در زعفران و دمنوش زعفران وجود دارد که بسیاری از آنها رادیکال‌های آزاد را  خنثی می‌کنند، رادیکال‌های آزاد، تولیدات جانبی متابولیسم سلولی هستند که می‌توانند منجر به تغییر سلول‌های سالم یا نابودی‌شان شوند. زعفران و دمنوش زعفران می‌تواند سیستم عمومی ایمنی را تقویت کرده و در موارد خاص‌تر، از گسترش سرطان در بدن جلوگیری نماید.

یکی از کهن‌ترین و شناخته‌شده‌ترین کاربردهای زعفران و دمنوش زعفران، برای دل بهم‌خوردگی و نفخ زیاد است. طبیعت ضد درد و ضد التهاب زعفران و دمنوش زعفران، به آرام کردن درد معده و کاهش التهاب کمک می‌کند و در نتیجه موجب بهبود یبوست، کاهش نفخ، قولنج و دل پیچگی و التیام بیماری‌های جدی‌تر مانند زخم معده می‌شود. 

دمنوش زعفران و کاهش فشار خون و بهبود سلامت قلب

به‌نظر می‌رسد، بهبود سلامت قلب، امروزه، یکی از اهداف اصلی درسلامت انسان است، و یکی از راه‌های ساده برای تامین این هدف، افزایش مصرف پتاسیم می‌باشد. پتاسیم، به‌عنوان یک رگ‌گشا، استرس و فشار روی رگ‌های خونی و شریان‌ها را کاهش داده و اجازه می‌دهد فشار خون، تنش و فشار روی سیستم قلبی عروقی را تخفیف دهد، که در نهایت از رخ دادن مواردی چون تصلب شرایین، حملات قلبی و سکته مغزی پیشگیری می‌شود.       

دمنوش زعفران، داروی ضد افسردگی طبیعی

ترکیبات بسیار فعال موجود در زعفران و دمنوش زعفران، تاثیراتی روی سیستم غدد درون‌ریز داشته و می‌تواند در تشدید رهاسازی هورمون‌هایی که منجر به حفظ سلامتی و شادی می‌شوند، موثر باشد. همین تاثیر مشابه در زنان به‌عنوان عاملی برای افزایش میل جنسی عمل می‌کند. همچنین مطالعات فراوان نشان داده، زعفران و دمنوش زعفران، یک داروی ضدافسردگی طبیعی است.

 

دمنوش زعفران

دمنوش زعفران، افزایش گلبول های قرمز خون

زعفران و دمنوش زعفران می‌تواند به‌عنوان یک افزاینده انرژی موثر عمل کرده و با افزایش گردش خون‌تان، متابولیسم بدن‌تان را هم بیشتر کند. وجود مقادیر زیادی از آهن در زعفران و دمنوش زعفران، یعنی این‌که این گیاه می‌تواند مقدار گلبول‌های قرمز خون را افزایش دهد و در نتیجه موجب بیشتر شدن گردش خون و اکسیژن‌ رسانی به سیستم‌های اندامی برای سوخت و ساز سالم‌تر و پیشگیری از علائم کم‌خونی شود.

خواص زعفران و دمنوش زعفران در درمان ترشحات غیر طبیعی واژن

خواص ضدعفونی کنندگی و آنتی اکسیدانی زعفران به درمان لکوره (ترشحات غیر طبیعی واژن) کمک می کند. بدین منظور، یک قاشق چایخوری زعفران را در یک چهارم فنجان آب بجوشانید تا میزان آب به یک قاشق غذاخوری کاهش پیدا کند. این محلول را به سه قسمت مساوی تقسیم کنید. هر قسمت آن را با مقدار مساوی آب ترکیب کنید. این ترکیب را روزانه ۳ مرتبه به مدت چند روز میل کنید.

آیا به دنبال راهی طبیعی برای لاغری هستید؟!

پیشنهاد ما به شما دمنوش لاغری گیاهی مری تی می باشد.

 

نظرات کاربران
  • نظری ثبت نشده است

ارسال نظر


عضویت در خبرنامه