آیا کودکان جنب و جوش کافی دارند؟

 آیا کودکان جنب و جوش کافی دارند؟

آیا کودکان جنب و جوش کافی دارند؟

آیا می دانید که کودکان به طور متوسط 17 ساعت در هفته را صرف تماشای تلویزیون می کنند؟ و اوقات فراغتی که با کامپیوتر می گذرانند را غالبا جایگزین بازی های فعال می کنند؟ آیا می دانید که این کودکان غیرفعال به احتمال زیاد تبدیل به بزرگسالان غیر فعال می شوند؟ آیا می دانید که امروزه بسیاری از کودکان دارای اضافه وزن، دچار علائم زودرسی از بیماری هایی مانند بیماریهای قلبی عروقی، دیابت و فشار خون بالا هستند؟

علی رغم علاقه ی وافر مردم به تناسب اندام، جوانان کنونی دارای تناسب اندام کمتری نسبت به نسل قبل هستند. مطالعاتی که تناسب اندام کودکان را بررسی کردند نیز؛ نیرو و استقامت کمتری را در زمان دویدن این کودکان ملاحظه نمودند. نرخ شیوع چاقی در کودکان نیز بالا می باشد. بسیاری از کودکان در فعالیت های فیزیکی منظم که می تواند منجر به سلامت طولانی مدت و وزن مناسب شود؛ شرکت نمی کنند. بسیاری از مدارس نیز، آموزش فعالیت های بدنی روزانه را در برنامه خود قرار نداده و تنها تعداد کمی از آنها، انجام فعالیت های بدنی در طول عمر را ترویج می کنند.

هم اکنون که زمان بازگشت به مدرسه است؛ راهنمایی هایی را برای ایجاد زندگی فعال در کودکان ارائه می نماییم:

  • در رابطه با انجام فعالیت های فیزیکی روزانه در مدرسه، در جلسات ملاقات با اولیاء، در جلسات با مدیران و هیات مدیره ی مدرسه و در خبرنامه های مدرسه، گفت و گو کنید.
  • از برنامه های پرتحرک پس از مدرسه، مانند عضویت در گروه های ورزشی، حمایت کنید.
  • با محدودکردن زمان اختصاص یافته به تلویزیون و کامپیوتر و برنامه ریزی برای ایجاد اوقاتی فعال در خانواده، کودکان را برای انجام فعالیت های بدنی در منزل تشویق کنید.
نظرات کاربران
  • نظری ثبت نشده است

ارسال نظر


عضویت در خبرنامه